PRZETWÓRSTWO I OBRÓBKA SZKŁA

Centrum Szkła Wiercińscy oferuje pełen zakres usług związanych z przetwórstwem i obróbką szkła. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem najlepszych producentów, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać nietypowym zamówieniom z branży budowlanej jak i wnętrzarskiej. Centrum Szkła Wiercińscy oferuje obróbkę niemal każdego rodzaju szkła, w zależności od zapotrzebowania klienta.


szkło zwykłe

CIĘCIE

szkło optiwhite

SZLIFOWANIE

szkło barwione w masie

FAZOWANIE

szkło refleksyjne

WIERCENIE

szkło niskoemisyjne

MALOWANIE

szkło zbrojone

PIASKOWANIE

szkło laminowane

HARTOWANIE

szkło lakierowane

LAMINOWANIE cięcie szkła 

szkło zwykłe Cięcie
Rozkrój szkła polega na wycinaniu formatek według zapotrzebowania klienta. Rozkrój wykonywany jest z wykorzystaniem przeznaczonej do tego linii produkcyjnej. Istnieje możliwość rozkroju szkła monolitycznego oraz warstwowego. Dysponujemy szerokim asortyymentem różnego rodzaju szkła docinanym na dowolny wymiar wraz z możliwością jego obróbki w zależności od potrzeb.

 szlifowanie

szkło zwykłeSzlifowanie
Szlifowanie krawędzi szkła pozwala na zwiększenie jego wytrzymałości, trwałości i estetyki. Szczegolnie znaczenie ma w meblarstwie i elementach wnętrza tam gdzie widoczna jest krawędź szkła.

 fazowanie 

szkło barwione w masie Fazowanie szkła
Fazowanie szkła to zeszlifowanie jego krawędzi pod jenolitym kątem, które nadaje mu dekoracyjny wygląd. Fazowanie może być wykonywane pod różnym kątem, oszlifowana płaszczyzna może być matowa lub polerowana co powoduje załamania światła i ciekawe efekty wizualne. Fazowanie wykonuje się niemal na każdym rodzaju szkła jak i na lustrach. Szerokość fazy uzależniona jet od grugości szkła.

 wiercenie 

szkło zwykłe Wiercenie
Centrum Szkła Wiercińscy oferuje wiercenie w szkle otworów o średnicy od 5 do 70 mm, w szkle zwykłym typu float, w szkle laminowanym i malowanym, w szkle ornamentowym oraz lustrach. Uprzednio wykonane otwory mogą być fazowane lub szlifowane.
 malowanie 

szkło zwykłe Malowanie.
Malowanie szkła polega na pokryciu jednej strony szyby farbą i wypaleniu szkła w piecu w celu trwałego połączenia z szybą i utwardzeniu farby. Emaliowanie- używa się mineralnych farb ceramicznych które w procesie hartowania zespalają się trwale ze szkłem tworząc twardą, trudno usuwalną mechanicznie i chemicznie powłokę. Po hartowaniu szkło nie może być już poddane obróbce. Lakierowanie- wodorozcieńczalnymi lakierami lub farbami chemoutwardzalnymi (rozpuszczalnikowymi) – zaletą tego rodzaju farby jest możliwość dalszej obróbki szkła lakierowanego, w tym rozkroju, szlifowania etc.
 piaskowanie 

szkło zwykłe Piaskowanie szkła
Piaskowanie to metoda zdobienia szkła polegająca na zmatowieniu jego części i stworzeniu w ten sposób wzoru, napisu, grafiki itp. Można wykożystać w tym celu gotową grafikę lub zaprojektować własny indywidualny wzór. Najczęściej stosuje się piaskowanie przy produkcji drzwi, ścianek działowych, kabin i parawanów prysznicowych czy w balustradach.
 hartowanie
szkło zwykłe Szkło zbrojone.
Hartowanie szkła powstaje w wyniku procesu poddania szkła nagrzaniu do temperatury około 700ºC, a następnie schłodzeniu. W wyniku takiego procesu szkło zwiększa swoją wytrzymałość i może być wykorzystywane tam gdzie liczy się wytrzymałości i bezpieczeństwo - meblarstwie, w wykończeniach wnętrz i budownictwie.
 laminowanie 

szkło zwykłe Laminowanie
Szkło laminowane to dwie lub więcej tafli szkła połączone ze sobą folią która zwiększa jego odporność oraz zabezpiecza szkło przed rozpadnięciem się po uszkodzeniu. Folia może być różnej grubości wpływając tym samym na wytrzymałość szkła. Dzięki zwiększonej wytrzymałości szkło laminowane znajduje zastosowanie w elementach budowlanych takich jak ścianki działowe, balustrady i zabudowy tarasów, drzwi, zadaszeniach ale także w produkcji elementów wyposażenia wnętrz. W celach dekoracyjnych można zastosować barwną folię w kolorystyce Lacobel, nadrukować zdjęcie lub dowolną grafikę. Daje to szerokie spektrum możliwości projektowych.